DomovBlogNovinkyAko prerobiť elektrinu v byte

Ako prerobiť elektrinu v byte

Zásuvkové okruhy, ističe a staré káble v starších bytoch sú často poddimenzované, ističe či poistky vypadávajú. Poznáte to, indukčná doska poriadne nefunguje, práčka a vysávač dokopy vyhadzujú poistky a vy sa bojíte, kedy začnú tie 20 ročné hliníkové káble horieť. Načase vymeniť elektrického vedenia, ktoré za čias minulého režimu nebolo navrhnuté , aby znieslo súčasnú záťaž modernej smart domácnosti. Ak si nie ste istý, či absolvovať výmeny elektriky v byte či dome, obráťte sa na spoľahlivého elektrikára v pre Bratislavu a okolie. Spoločnosť Peki Elektro vám urobí  odbornú prehliadku a konzultáciu zadarmo a navrhne presný postup výmeny elektriny v byte s presnou kalkuláciou ceny.

Kedy je potrebné vymeniť elektriku v byte ?

Kúpili ste starý byt v Bratislave a neviete aké prekvapenia vás čakajú pod umakartom? Ak má váš nový byt viac ako 15 až 20 rokov je načase vymeniť elektrické rozvody, káble aj komplet celú elektrinu v byte. Za tie roky sú všetky časti elektroinštalácie opotrebované a nespĺňajú dnešné nároky a normy na bezpečnosť a spoľahlivý elektrických spotrebičov.

Ističe a kabeláž už roky nezvládajú taký odber elektriny a spolu so starými rozvodmi sú mnohokrát aj životu nebezpečné.

Čo nás čaká pri výmene elektriny v byte? 

Hlavný prívod

Ak ste sa rozhodli modernizovať kuchyňu a kúpiť  sklokeramickú varnú dosku alebo indukčnú dosku, jedna fáza vám už stačiť nebude. Potrebujete tri fázy. Väčšina starých panelákov má tri fázy na chodbách pred dverami, alebo v pivnici. Stačí požiadať elektrárne o zmenu pripojenia, vybaviť povolenie od bytového družstva, zohnať podpisy susedov a získať revíznu správu o novej elektroinštalácii vo vašom byte. Potom už máte vyhrané a prídu zapojiť tri fázy. So všetkým vám pomôže elektrikár Peki v Bratislave.

Vyrezávanie krabičiek

Ak chcete vyrezať do steny starých panelákov nové diery pre krabičky na káble, tak na domácu hobby vŕtačku rovno zabudnite. Potrebovali by ste profi vybavenie  – vŕtačku a zbíjačku.

Drážkovanie

Krabičky na elektroinštaláciu, nové krásne, designové vypínače a smart nové zásuvky treba prepojiť na rozvody a káble. Zabudnite na nevkusné plastové lišty, ktoré sa lámu a vyzerajú zle, všetku elektriku radšej schovajte do steny. Drážky sú základ každej prerábky v byte.

Elektrické ističe a rozvodná skriňa

Garsónka alebo jednoizbák ? Nešetrite na lacnej skrinke na ističe. Budete ich potrebovať zhruba 24. 10 ističov na zásuvky, svetlá a spotrebiče,  3 elektronický vrátnik, 3 na trojfázové ističe, 4 na prúdovú chráničku.

Prerábka elektriny v byte svojpomocne alebo s elektrikárom

Nemáte profi náradie za tisíce eur ani elektrikárske skúšky? Potom radšej prerábku elektriny v byte nechajte na profesionála. V konečnom dôsledku ušetríte peniaze, čas, zdravie a kopec námahy a starostí.

Záver

Práca s elektrikou nie je úplná sranda, treba mať na pamäti, že elektrina môže aj zabíjať. Keď robíte čokoľvek s elektrinou a nie ste si 100% istý, radšej zavolajte kvalitného a spoľahlivého elektrikára pre Bratislavu a okolie, ktorý vám poradí a navrhne realizáciu a cenový odkaz prác. Dôležité je aj dodržanie termínov prerábky. 

PEKI elektro s.r.o.

Sledujte nás

Zavrieť
Open chat
Dobrý deň,
Môžeme vám pomôcť?