DomovBlogNovinkyAkú farbu zvoliť pri výbere vnútorných žalúzií?

Akú farbu zvoliť pri výbere vnútorných žalúzií?

Vnútorné žalúzie majú okrem funkčnosti i estetickú a dekoratívnu funkciu, preto pri ich výbere dbáme i na ich farebné prevedenie. Predsa každý sa potrebuje cítiť príjemne vo svojom domove, alebo pracovnom priestore. Každá farba v interiéri dokáže ovplyvniť našu náladu, atmosféru a vzhľad miestnosti, preto zvolenie správnej farby vnútorných žalúzií zohráva kľúčovú úlohu.

Premyslite si účel miestnosti

V prvom rade predtým, ako sa pustíte do výberu farby, je nevyhnutné si premyslieť na účel bude miestnosť plniť. Pre spálne a relaxačné miestnosti sú vhodné pokojné a príjemné farby, ako sú slabé odtiene modrej, zelenej. Pre pracovné priestory sú vhodné teplejšie farebné odtiene, ktoré podporujú kreativitu a produktivitu, ako napríklad žltá, oranžová, hnedá. V prípade detských izieb sa môžete odovzdať svojej kreativite a pohrať sa s farbami.

Farebná harmónia

Vstúpime do miestnosti a prvé čo si všimneme je, či na nás priestor pôsobí esteticky príjemne. Pri výbere farby žalúzií sa zameriavame i na to či budú farebne v súlade so stenami a nábytkom v miestnosti. Či majú miestnosť farebne obohatiť, alebo naopak príjemne doplňovať.

Vplyv svetla

Pre menšie miestnosti by sme odporučili zvoliť jasné farby vnútorných žalúzií, aby prispeli lepšiemu osvetleniu a optickému zväčšeniu miestnosti. Avšak do spálne a relaxačných miestností by sme odporučili vybrať tmavšie farebné prevedenie vnútorných žalúzií, ktoré zabezpečia zatemnenie miestnosti a väčšie súkromie.

Osobný štýl a vkus

Páčia sa Vám neutrálne farby? Alebo máte radšej niečo živšie a hravé? Výber farebného prevedenia žalúzií sa odvíja od Vášho štýlu a vkusu. Zvážte svoje preferencie a čo sa Vám páči.

Záver

Výber farby žalúzií dokáže ovplyvniť našu náladu, atmosféru a vzhľad miestnosti. Výber farebného prevedenia je investícia do budúcnosti. Nezabúdajte, že v prvom rade sa v miestnosti musíte cítiť dobre Vy, preto dbajte na Váš osobný vkus a štýl. V prípade, že by ste si nevedeli poradiť so správnym výberom farby neváhajte kontaktovať odborníka, ktorý Vám pomôže s výberom.

PEKI elektro s.r.o.

Sledujte nás

Zavrieť
Open chat
Dobrý deň,
Môžeme vám pomôcť?