DomovBlogNovinkyPoškodené, alebo zničené vonkajšie rolety? Poradíme vám

Poškodené, alebo zničené vonkajšie rolety? Poradíme vám

Vonkajšie rolety sú užitočným doplnkom, ktoré nám poskytujú ochranu pred slnečnými lúčmi, vetrom, nežiadúcimi pohľadmi a zároveň plnia estetickú funkciu. Avšak problém nastáva v prípade nepriaznivých poveternostných podmienkach, nesprávnej údržby, alebo iného možného poškodenia.

Príčiny poškodenia, alebo úplného zničenia vonkajších roliet

  1. Počasie: Nepriaznivé poveternostné podmienky, ako je silný vietor, dážď, krupobitie môžu spôsobiť poškodenie, alebo úplne zničenie vonkajších roliet.
  2. Nesprávna údržba: Správna údržba roliet ako je pravidelné čistenie, mazanie mechanizmov, kontrola lamiel, je dôležitá, nakoľko môže predĺžiť životnosť roliet. Nesprávna, alebo zanedbaná údržba môže viesť k ich poškodeniu.
  3. Fyzické poškodenie: Môže sa stať, že počas silného vetra narazí predmet do roliet, ktorý spôsobí roztrhnutie, alebo trhliny.
  4. Opotrebovanie: Dlhoročným používaním sa materiály môžu opotrebovať.

Ako postupovať v prípade, poškodenia a zničenia vonkajších roliet?

  1. Vykonajte kontrolu: Dôkladne skontrolujte vonkajšie rolety a zistite aké veľké sú škody.
  2. Kontaktujte odborníka: Ak si neviete rady, určite kontaktujte skúseného odborníka, ktorý Vám poskytne radu a vhodné riešenie.
  3. Oprava, alebo výmena: Budete musieť zvážiť, či sú poškodenia tak vážne, že je potrebné rolety kompletne vymeniť, alebo ich stačí opraviť.
  4. Pravidelná údržba: Aby sa daný problém neopakoval, je dôležité mu predchádzať, preto bude potrebná pravidelná údržba. Vďaka ktorej predĺžite ich životnosť.
  5. Zvýšenie ochrany: Žijete v meste, kde sa vyskytuje neustále vietor a nie sú priaznivé poveternostné podmienky? V tomto prípade je vhodné nainštalovať ochranné kryty, alebo systémy na zvýšenie odolnosti vonkajších roliet.

Záver

Zničené vonkajšie rolety nepotešia nikoho z nás. Predísť tomuto problému môžeme správnou údržbou, skorým odhalením poškodenia. Ak už sú vonkajšie rolety značne poškodené, alebo úplne zničené je potrebné kontaktovať skúseného odborníka, ktorý Vám poradí ako problém vyriešiť, ako mu predísť.

PEKI elektro s.r.o.

Sledujte nás

Zavrieť
Open chat
Dobrý deň,
Môžeme vám pomôcť?