Kategória: Novinky

Dôveruj ale preveruj. Hlavne pri elektrine

Elektroinštalačné práce bratislava

Každý kto komplexne prerábal byt, prípadne dom dokonale pozná starosti a financie s tým spojené. No a samozrejme pozná aj to, že tak ako si niektoré veci dokážeme urobiť aj sami, niektoré by sme určite mali nechať na odborníkov.

Takou záležitosťou je aj prerábka elektrických rozvodov či kompletnej elektroinštalácie domu, bytu alebo kancelárie.

 

Ako nato?

Ak žijete v Bratislave alebo jej blízkom okolí máte na výber množstvo elektrikárov. No v dobe keď je všetkého prebytok, je viac ako vhodné držať sa hesla” Dôveruj ale preveruj”, pretože takú záležitosť akou sú elektroinštalačné práce netreba brať na ľahkú váhu. Hlavne, ak neodborné zaobchádzanie s ňou môže vyústiť aj fatálnymi následkami.

S čím ohľadne elektriny vám teda vieme pomôcť?

Dobrou správou je, že ak sa nachádzate v Bratislave alebo jej okolí hneď s viacerými vecami.

 

Elektroinštalačné práce

To ako sa vyvíja technológia a s ňou neustále rastie aj náš užívateľský komfort, rastú aj energetické nároky na spotrebiče a najmä nové typy spotrebičov, o ktorých domácnosti v minulosti ani len netušili. Medzi tie “moderné” spotrebiče môžeme jednoznačne zaradiť klimatizácie, bezpečnostné kamerové systémy alebo rôzne typy vykurovacích zariadení. Vďaka tomuto všetkému a faktu, že chceme držať krok s dobou a užívať si všetky jej výhody a komfort treba myslieť aj na nároky, aké to bude mať na funkcionalitu a požiadavky na elektroinštaláciu.

Naši profesionální elektrikári a mimochodom aj pekní chlapci, ktorí sú v Bratislave a okolí dostupní a ochotní nepretržite pomôcť a poradiť nielen s montážou alebo rekonštrukciou elektroinštalácie pre rodinné domy, byty či priemyselné stavby. Kompletne vám zapoja rozvádzače, vymenia poistky a ističe ako aj elektrické rozvody napríklad v byte v Petržalke, rodinnom dome, na chate alebo chalupe pri Bratislave.

Elektroinštalácia v byte a rodinnom dome sa samozrejme líši. A to nielen cenovo ale najmä rozsahom potrebných prác.

Ak vás zaujíma čo obnáša taká elektroinštalácia alebo jej rekonštrukcia v byte či kompletná výmena rozvodov v dome a je jedno či je to v Senci alebo v Stupave čo je mimoriadne dôležité nielen z legislatívneho ale aj bezpečnostného hľadiska, čítajte ďalej.

Vďaka takejto výmene predchádzate budúcemu poškodeniu elektrospotrebičov alebo nebodaj požiaru.

Zákazníci takúto rekonštrukciu využívajú aj preto, aby už ďalej nemuseli trpieť poddimenzované staré káble a vyhodené poistky vždy keď zapnú dva spotrebiče naraz alebo aby zvýšili počet elektrických zásuviek v byte, pridali viac svetiel či pridali prípadne rozšírili komunikáciu, prístupové systémy, IP systémy, kamery, antény, TV. Ak je toto niečo, čo potrebujete ste na správnom mieste.

Cena rekonštrukcie elektroinštalácie 1. izbového bytu sa pohybuje okolo 1000 EUR.

Ak takúto rekonštrukciu elektroinštalácie realizujete v rodinnom dome, pripravte si približne 2500 EUR. My si však myslíme, že investovať do bezpečnosti a pokoja mysle rozhodne stojí za to. Hlavne, ak vám robotu urobia profesionálni elektrikári z Bratislavy. A spomínali sme, že konzultácie sú u nás bezplatné?

 

Revízie elektrických obvodov a revízne správy

To, aký je naozaj skutočný stav elektroinštalácie dokáže zistiť iba odborník. Nie je to iba náš “výmysel” ale je to povinnosť, ktorú na Slovensku dokonca ukladá sám zákon. Pre byty a rodinné domy treba urobiť revíziu každých 5 rokov a pre bleskozvody každé 2-4 roky.

Revízny technik je odborník, ktorý pravidelne vykonáva skúšky a prehliadky, pri ktorých zisťuje skutočný stav elektrických obvodov a ak zistí prípadné nedostatky, navrhne patričné riešenia.

Revízna správa je niečo, čo sa vám veľmi zíde v prípade, že sa vyskytne poistná udalosť. Túto povinnosť teda rozhodne netreba podceňovať a vždy dbať na to, aby ste ju mali platnú a čerstvú. Nielen kvôli poisťovniam ale hlavne kvôli vašej vlastnej bezpečnosti a bezpečnosti vašej rodiny a majetku. Ak práve potrebujete niekoho, kto by vám takúto revíznu správu vykonal, kontaktujte nás.

Okrem komplexných elektroinštalačných služieb všetkým v Bratislave a okolí do 30 km okolo Bratislavy sa tiež zameriavame na montáže elektrospotrebičov, výmeny elektrických zásuviek, vypínačov, ističov alebo svietidiel. Vyznáme sa tiež v silno a slaboprúdových inštaláciách v bytových domoch a priemyselných budovách, pomôžeme pri havarijných stavoch alebo poruchách a kompletne vám zapojíme rozvádzače. Všetka naša práca je samozrejme s garanciou, rýchlo, odborne a kvalitne odvedená. Svedčí o tom aj množstvo našich spokojných zákazníkov.

Spomínali sme, že okrem iného tiež zapájame elektrické spotrebiče. Aké konkrétne?

Okrem svetiel, svietidiel, elektrických zásuviek a vypínačov sme odborníkmi aj na stropné svietidlá, montáže sporákov a radi vám pomôžeme namontovať a spojazdniť aj WC ventilátor.

Počas našej 2555 dňovej existencie sme opravili 5200 zásuviek, urobili 1450 elektroinštalácií a máme 1430 spokojných zákazníkov. Presvedčte sa sami.

 

Záver

Práca s elektrikou nie je úplná sranda, treba mať na pamäti, že elektrina môže aj zabíjať. Keď robíte čokoľvek s elektrinou a nie ste si 100% istý, radšej zavolajte kvalitného a spoľahlivého elektrikára pre Bratislavu a okolie, ktorý vám poradí a navrhne realizáciu a cenový odkaz prác. Dôležité je aj dodržanie termínov prerábky.