DomovBlogNovinkyAko vybrať vonkajšie žalúzie na nový dom

Ako vybrať vonkajšie žalúzie na nový dom

S výberom vonkajších žalúzií to nemusí byť také jednoduché, ako sa zdá. Slúžia totiž nielen ako ochrana pred slnkom a zdroj úspor energie, ale aj ako dizajnový prvok a zabezpečia vám dostatok súkromia. Aby ste si mohli vybrať tie správne vonkajšie žalúzie pre váš nový dom, je nutné zvážiť množstvo faktorov. Tie najzásadnejšie sú funkcia, materiál, typ, veľkosť, dizajn a cena. V tomto článku vám poskytneme užitočné rady a informácie, ako si vybrať tie najlepšie, ktoré budú vyhovovať vašim potrebám a požiadavkám.

Materiál vonkajších žalúzií

Trh ponúka rôzne varianty. Vonkajšie žalúzie sa vyrábajú z rôznych materiálov, ako sú plast, hliník, drevo alebo textílie. Zvážte, aký materiál bude pre váš dom najlepší, a to na základe vzhľadu, odolnosti, údržby a ceny.

  1. Drevo: Drevené vonkajšie žalúzie dodávajú stavbe prírodný vzhľad.  Vyžadujú však pravidelnú údržbu, aby ste dosiahli čo najdlhšiu životnosť. Tento fakt vám môže zabrať istý čas, ale aj každoročnú investíciu do údržby a renovácie.
  1. Hliník: Hliníkové vonkajšie žalúzie sú odolné, trvanlivé a ľahko sa čistia. V našej ponuke nájdete hliníkové vonkajšie žalúzie. ktoré sú tak pevné, že držia svoj tvar celé roky. Sú odolné voči UV žiareniu a tiež spoľahlivo tlmia zvuky z vonkajšieho prostredia. Odolávajú vetru a iným nepriaznivým poveternostným vplyvom.
  1. Plast: Plastové vonkajšie žalúzie sú cenovo najdostupnejším typom vonkajších žalúzií. Tieto žalúzie sú ľahké a odolné proti počasiu, ale nemajú vysokú životnosť a môžu byť menej estetické ako iné typy žalúzií.
  1. Kov: Kovové vonkajšie žalúzie, ako sú napríklad žalúzie z nerezovej ocele, sú odolné proti počasiu a majú vysokú životnosť.  Tieto žalúzie však môžu byť cenovo náročné.

Zvážte farebné prevedenie

Máte konkrétnu predstavu, ako by váš nový dom mal vyzerať? Vonkajšie žalúzie sa vyrábajú v rôznych farbách. Môžete ich tak zladiť s fasádou a strechou, čím docielite jednotný dizajn. Stavte na klasiku, alebo experimentujte. Všetko je to len vecou vkusu.

Porovnajte ceny

Kým si skutočne vyberiete, porovnajte ceny rôznych typov a materiálov vonkajších žalúzií, aby ste získali najlepšiu možnú cenu za najvyššiu kvalitu. Nie vždy platí, že vysoká cena, rovná sa kvalita a naopak. Niekedy je zlatá stredná cesta tá správna. Preverte si niekoľkých výrobcov a pozrite si ich referencie. Určite nebudete ľutovať.

Údržba vonkajších žalúzií

Zvážte, aký typ vonkajších žalúzií bude najlepší na údržbu a ako často budete musieť žalúzie čistiť a kontrolovať. Je dôležité zdôrazniť, že výber správnych žalúzií môže mať veľký vplyv na funkčnosť, estetiku a celkovú životnosť. Zvážite nielen výhody, ale aj nevýhody jednotlivých materiálov a dajte ich na misku váh s vašimi potrebami a rozpočtom. Investujte čas a úsilie do výberu správneho výberu, aby ste s vašim rozhodnutím boli spokojný ešte mnoho rokov. Nechajte si poradiť od odborníkov. Ak si neviete vybrať, kontaktujte nás.

PEKI elektro s.r.o.

Sledujte nás

Zavrieť
Open chat
Dobrý deň,
Môžeme vám pomôcť?