DomovBlogNovinkyAko dokáže tieniaca technika ovplyvniť náš spánok a regulovať súkromie?

Ako dokáže tieniaca technika ovplyvniť náš spánok a regulovať súkromie?

Kvalitu spánku a súkromie u nás doma ovplyvňuje množstvo faktorov, o ktorých niekedy ani nevieme. Ruší aj vás pri zaspávaní pouličné osvetlenie, ktoré vám svieti priamo do spálne? Chceli by ste si urobiť prítmie na poobedný odpočinok, no máte spálňu situovanú na slnečnú stranu? Máte pocit menšieho súkromia, pretože do vašich okien je vidno z ulice? Trápia aj vás tieto problémy a neviete aké tienenie je do vášho domova to najlepšie? Kvalitný spánok a súkromie je presne to, čo vám dokáže tieniaca technika od Peki.sk zabezpečiť.

Kvalitný spánok ovplyvňuje množstvo faktorov

Pred spaním je vhodné zabezpečiť v miestnosti čerstvý vzduch vetraním. Teplotu je dobré jemne znížiť, približne na 17 až 21 stupňov Celzia. Na kvalitu spánku tiež vplýva kvalita matracu a aj navodenie atmosféry pred spaním, ako napríklad uvoľnenie sa a oddych už nejaký čas pred zaspávaním. Neodporúča sa ísť spať s plným žalúdkom, ale ani nie hladný. Lepší spánok podporíme aj vhodnými svetelnými podmienkami. Odporúča sa mať povypínané elektronické zariadenia, ktoré môžu produkovať rušivé a škodlivé svetlo. Tienenie má pozitívny vplyv na nastavenie súkromia a podporenie útulnosti a intimity priestorov izieb.

Dôsledky nekvalitného spánku

Nekvalitný spánok môže mať dopad aj na naše zdravie, a to napríklad v podobe oslabenia imunity. Stávame sa náchylnejšími na rôzne ochorenia, náš oddych nie je kvalitný a cítime sa neustále preťažení. Veľa svetla, alebo intenzívne silné svetlo, ktoré preniká počas spánku do izby, tiež nie je vhodné aj napriek tomu, že niektorým z nás počas spánku nevadí.

Tieniaca technika má vplyv na svetlo a súkromie

Pri bežnom fungovaní počas dňa na naše telo pozitívne pôsobí denné svetlo a tiež slnečné lúče. Dobré je teda mať nezatemnené okná, no pri väčšine činností chceme byť vo svojom byte tiež v súkromí. V prípade, že sú okná situované do ulice a je z nej vidno dnu, je veľkým prínosom tieniaca technika, ktorá je polohovateľná podľa potreby. Jej nastavením a otáčaním si počas dňa do izby pustíme denné svetlo a počas slnečných dní aj lúče slnka, ktoré sú zdrojom pozitívnej nálady. Rolety a žalúzie vieme tiež polohovať, aby sme si my zabezpečili potrebné súkromie a pomyselne sa oddelili od sveta na ulici, ale stále mali dostatok svetla. Najdôležitejšiu úlohu hrá tieniaca technika práve pri zaspávaní, kedy nám zatemní izbu pred svetlom alebo prípadným pouličným osvetlením, ktoré je často veľmi silné a umiestnené priamo pred našimi oknami.

Tieniaca technika – vnútorné žalúzie

Výhodou vnútorných žalúzií je možnosť výberu rôznych prevedení, jednoduché ovládanie a minimálna údržba. Na výber sú tiež vertikálne žalúzie, ktoré pripomínajú záclony, no dokážu lepšie zachytiť slnečné lúče, a tak tlmiť svetlo, navodiť teplejšiu atmosféru a pocit tepla aj v chladnejších bytoch.Horizontálne žalúzie svojim plastovým prevedením pôsobia veľmi jednoducho a sú nenáročné na údržbu. Plnia všetky funkcie a kedykoľvek si ich zatiahneme dokážeme vytvoriť dostatočnú tmu pre spánok.

Tieniaca technika – vonkajšie rolety

Ich neoceniteľnou výhodou je aj vonkajšia ochrana okien. Poskytujú úplnú ochranu a pocit súkromia. Počas dňa ich vieme ovládať a nastaviť do akejkoľvek polohy, a tým dať možnosť dennému svetlu preniknúť dnu. Ak ich zatiahneme máme zaručenú tmu. V prípade, že nám pri vetraní počas dažďa prší dovnútra, je vonkajšia tieniaca technika výborným riešením, pretože dážď neprejde cez rolety, a tak pri vetraní chránime aj okná. Na domoch sa v letných dňoch jednoducho zvonku čistia a dopĺňajú dom o dizajnový kúsok. Sú odolné a poskytujú aj zvukovú izoláciu, čím minimalizujú hluk z ulice a zvyšujú pocit súkromia.Všetky druhy tieniacej technicky sú kombinovateľné s rôznym typom iteriérov a sú dostupné vo viacerých farebných prevedeniach. Sú polohovateľné, každému vyhovejú a slúžia pre rôzne potreby. Netreba zabúdať, že pri tieniacej technike nejde len o vizuálny doplnok bytov a domov, ale aj o podporenie nášho biorytmu, spánku a pocitu pokojného bývania v súkromí.

PEKI elektro s.r.o.

Sledujte nás

Zavrieť
Open chat
Dobrý deň,
Môžeme vám pomôcť?