DomovBlogNovinkyDokážu žalúzie, alebo rolety izolovať zvuk?

Dokážu žalúzie, alebo rolety izolovať zvuk?

Vedeli ste, že nadmerný hluk môže spôsobiť stres a ovplyvniť našu koncentráciu a spánok?

V súčasnom svete, kde je hlučnosť na každodennom poriadku, neustále každý z nás hľadá spôsob, ako znížiť vonkajší hluk, aby dosiahol bezhlučné a pokojnejšie prostredie vo svojom domove.
Jednou populárnou možnosťou dnešnej doby je namontovanie vonkajších alebo vnútorných žalúzií či roliet na izoláciu zvuku.

Dokážu žalúzie a rolety stlmiť hluk z ulice, alebo vedľajšej miestnosti?

Žalúzie a rolety majú jednoduchú konštrukciu a každému sa môže zdať, že nemôžu poskytnúť dostatočnú izoláciu hluku. Avšak opak, je pravdou.  Nielenže žalúzie a rolety poskytujú estetický zážitok, ochranu pred vetrom, silným slnečným žiarením a zvedavými očami, ale poslúžia aj ako výborná bariéra proti hluku. Ich materiály môžu pohlcovať časť zvukovej energie, a tak zabrániť jej preniknutiu do miestnosti. Taktiež, keď sú zatiahnuté tvoria medzi oknom a interiérom ďalšiu vrstvu, takže opäť znižujú možnosť počuť akékoľvek zvuky.

To isté platí i pri vnútornom hluku, napríklad v kancelárskych priestoroch. Vytvárajú tak tichšie a intímnejšie prostredie. 

Ovplyvní izoláciu zvuku materiál a inštalácia?

Samozrejme. V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že žalúzie a rolety sa vyrábajú z rôznych materiálov, ktorý pri výbere častokrát zanedbávame. Materiál a správna inštalácia sú však kľúčové faktory, ktoré ovplyvnia ich životnosť a funkčnosť. Preto je dôležité byť dôkladný pri ich výbere, zamerať sa na materiál a kvalitu od overeného výrobcu. Dbať na správnu inštaláciu. Správne namontované žalúzie a rolety by mali priliehať k oknu a zmenšiť priestor, cez ktorý by mohol preniknúť akýkoľvek zvuk.

Záver

Kvalitné žalúzie a rolety sú schopné pomôcť izolovať hluk z vonka, či z vedľajšej miestnosti. Dokážu vytvoriť dostatočnú zvukovú bariéru, avšak je potrebné dôkladne vyberať ich materiál, kvalitu a samozrejme vykonať aj riadnu inštaláciu. Preto by sme Vám odporúčali vždy kontaktovať kvalitného predajcu.

V prípade, že uvažujete nad touto možnosťou, ako si konečne užiť domov bez zbytočného ruchu, nás neváhajte kontaktovať. K dispozícií máme vnútorné žalúzievonkajšie žalúzie a rolety.

PEKI elektro s.r.o.

Sledujte nás

Zavrieť
Open chat
Dobrý deň,
Môžeme vám pomôcť?