DomovBlogNovinkyTOP 6 výhod vonkajších hliníkových roliet

TOP 6 výhod vonkajších hliníkových roliet

Nielen praktické, ale aj elegantné! Vonkajšie rolety sú mimoriadne sofistikovaným prvkom, ktorý dokonale dotvára celkový luxusný vzhľad domu. Okrem toho, že spoľahlivo zatienia, majú aj mnoho iných výhod, čím v poslednej dobe získali na popularite. Aké sú teda ostatné výhody vonkajších hliníkových roliet?

Ideálna tieniaca technika

Na rozdiel od ostatných druhov tieniacej techniky, rolety dokážu vytvoriť absolútnu tmu. V prípade, že pracujete na smeny, vonkajšie rolety sú pre vás naozaj tou správnou voľbou. Po prebdenej nočnej smene si tak viete dopriať kvalitný spánok, ako počas noci.

Zaručená bezpečnosť

Vonkajšie rolety sú tak vynikajúcou voľbou aj v prípade, že bývate na spodnom poschodí alebo na rušnej ulici. V kombinácii s bezpečnostnými vodiacimi lištamizosilnenou koncovou lištou či poistkou proti vytlačeniu vytvárajú skutočne efektívnu bariéru pre zlodejov.

Bariéra proti hluku

Vonkajšie rolety nielenže ochránia pred zlodejmi, ale vytvárajú aj efektívnu protihlukovú stenu. Ak teda žijete v rušnej časti mesta alebo v blízkosti hlavnej cesty na dedine, určite sa vám viac zídu viac rolety, než klasické žalúzie. A aj keď ste pre svoje okná vybrali tie najkvalitnejšie protihlukové sklá, každý decibel sa predsa ráta.

Úspora energie

S protihlukovou bariérou je veľmi úzko spojená aj ďalšia výhoda vonkajších roliet. Slúžia aj ako tepelná izolácia! Aj takýmto jednoduchým riešením viete prispieť k ešte väčšej úspore nákladov za energiu. Kto by predsa nechcel čo najviac ušetriť, však? V zime takýmto spôsobom šetríte náklady na vykurovanie a v lete zase náklady na klimatizáciu.

Odolnosť proti vetru 

Aj v tomto prípade ťahajú vonkajšie žalúzie, nie rolety, za kratší koniec. Ak sa váš dom nachádza v lokalite, kde je naozaj často veterno, mali by ste rozhodne uvažovať o vonkajších roletách. Prečo? V prípade nepriaznivých podmienok je potrebné vonkajšie žalúzie, či už manuálne alebo pomocou ovládača, vytiahnuť. Naopak, vonkajšie rolety ostávajú prakticky v akomkoľvek počasí stabilné.

Komfortné ovládanie

Exteriérové rolety viete ovládať klasicky manuálne alebo pomocou inteligentnej riadiacej jednotky. Jednoducho si naprogramujte presné časy, kedy sa rolety automaticky vytiahnu alebo stiahnu. Počas dlhšej dovolenky tak môžete navodiť dojem, že dom je neustále obývaný. Čo je ale na tejto výhode najlepšie? Ráno vás predsa miesto budíka môžu budiť slnečné lúče!

Chcete si dopriať maximálne pohodlie v podobe vonkajších roliet? Neváhajte a kontaktujte nás ešte dnes!

PEKI elektro s.r.o.

Sledujte nás

Open chat
Dobrý deň,
Môžeme vám pomôcť?