DomovBlogNovinkyAko dezinfikovať žalúzie v čase pandémie?

Ako dezinfikovať žalúzie v čase pandémie?

Zdedili ste nehnuteľnosť a s ňou aj špinavé žalúzie? Alebo ste ich za tie roky bývania jednoducho zašpinili? Odborníci odporúčajú čistiť hliníkové žalúzie dvakrát ročne. Dôvod je prostý –  zabránite tak rozšíreniu baktérií, vírusov, plesní, húb a s nimi spojených alergií, astme a iných ochorení.

Najjednoduchší spôsob, ako žalúzie očistiť

Žalúzie sú známymi magnetmi na prach. Na ich čistenie väčšina ľudí vôbec nemyslí, ba dokonca ani raz za toľké roky neupratuje. Žalúzie pritom obsahujú aj plastové časti, na ktorých vírusy dokážu prežiť niekoľko hodín až dní.

A pritom je to také jednoduché! Úplne vám postačí prachovka s dlhými chlpmi a máte ich očistené. Rovnaký efekt majú aj obyčajné handričky z mikrovlákna alebo prachovky z peria, s ktorými bude očistenie žalúzií trvať o niečo dlhšie. Ak chcete zabrániť opätovnému hromadeniu prachu, utrite ich taktiež pomocou rozprašovača.

Šmuhy a nečistoty

Ak ste ich už poriadne očistili, môžete pokračovať odstránením hrubej špiny a šmúh. Ako odstránite vrstvy nahromadených nečistôt a šmuhy z umelohmotných žalúzií? Žalúzie sú vyrobené z hliníka, takže sú vodotesné. Na ich čistenie tak môžete použiť neabrazívny čistiaci prostriedok.

Namočte handričku z mikrovlákna do teplej mydlovej vody a žalúzie dobre umyte. Nepoužívajte abrazívne čistiace prostriedky, ktoré môžu poškodiť povrchovú úpravu alebo farbu. Nakoniec každú latku osušte čistou handrou. Žalúzie nesnímajte dole a neponárajte do vody. Mohlo by sa stať, že by ste takouto manipuláciou poškodili ich vnútorné komponenty. Tie by následne mohli hrdzavieť.

Imitácia dreva

Chcem dezinfikovať imitáciu drevených žalúzií? Ako to môžete urobiť bez toho, aby ste ich poškodil? Na vlhkých miestach, ako sú kúpeľne alebo kuchyne, by ste vašu tieniacu techniku rozhodne mali dezinfikovať! Nepotrebujete na to žiadne profesionálne prostriedky ani náradie. Jednoducho zmiešajte 1 diel vody s 1 dielom bieleho octu a vytvorte roztok na ničenie baktérií. Prejdite všetky lamely roztokom a čistou handričkou a každú lamelu zároveň vysušte suchou handrou.

Potrebujete poradiť?

Viac informácií o servise vašich žalúzií, čistení a inej starostlivosti nájdete na našej webovej stránke v sekcii V prípade, že si chcete žalúzie objednať spolu s montážou, neváhajte kontaktovať niektorého z našich odborníkov na tieniacu techniku.

PEKI elektro s.r.o.

Sledujte nás

Zavrieť
Open chat
Dobrý deň,
Môžeme vám pomôcť?