DomovBlogNovinkyAko predĺžiť životnosť sieťok proti hmyzu?

Ako predĺžiť životnosť sieťok proti hmyzu?

Všetci si dobre uvedomujeme, že sieťky proti hmyzu sú dôležitou súčasťou našich životov. Nikto z nás sa nepoteší, keď má v byte, dome, alebo v chalupe otravné muchy, ktoré sadajú na jedlo, osy, ktoré sa napijú z nápoja a nedajbože komáre, ktoré nás za noc dokážu poriadne doštípať.

Máte namontované sieťky proti hmyzu na oknách a aj napriek tomu, keď ležíte v posteli počujete otravné bzučanie komára? Je v nich diera, trhlina, alebo je kompletne roztrhnutá? Ako predísť úplnej výmene sieťky a predĺžiť životnosť tej starej sieťky proti hmyzu?

Správna inštalácia a údržba je kľúčová. Nesprávna inštalácia sieťky môže dopomôcť k tvorbe trhlín kadiaľ sa môže hmyz dostať do miestnosti. Preto je dôležité, aby inštaláciu vykonal odborník s potrebnými zručnosťami.

Vonkajšie pevné sieťky na okná a dvere

Vonkajšie sieťky na oknách a dverách by mali byť z odolnejších materiálov, nakoľko ich poveternostné podmienky, ako sú búrky, vietor, krúpy môžu ľahko poškodiť. Následne je dôležité dbať na poriadnu údržbu, ktorá by sa mala vykonávať raz za 6 mesiacov. V prípade, že žijete na mieste kde sa práši o čosi viac, údržbu môžete vykonávať aj častejšie. V prvom rade je nevyhnutné odstrániť prach a jemné nečistoty pomocou vysávača. Následne sieťky proti hmyzu umyť teplou vodou, môžete použiť i čistiaci saponát a nechať ich potom prirodzene vyschnúť.

Plisse sieťky

Plisse sieťky na okná sa odporúčajú čistiť minimálne raz za 6 mesiacov, avšak najlepšie je im venovať pozornosť raz za 3 mesiace. Tieto sieťky sú veľmi jemné so špeciálnou štruktúrou, preto je dôležité byť pri ich čistení opatrný, manipulovať s nimi jemne, aby sa nepoškodili. Ak plisse sieťky odstraňujete z okien na isté obdobie, je potrebné ich skladovať v suchom a čistom prostredí.

Rolovacie sieťky

Rolovacie sieťky proti hmyzu sa odporúčajú čistiť, tak ako vonkajšie a plisse, teda raz za 6 mesiacov. Prípade, že žijete v prašnom prostredí sa čistenie odporúča častejšie. Pri údržbe je nutné byť šetrný, vyhnúť sa ostrým predmetom, používať iba jemné kefy, handry. Pri čistení rolovacích sieťok je dobré nezabudnúť i na rám do ktorého sú sieťky zabudované. Taktiež aj na mechanizmus pomocou ktorého otvárame a zatvárame sieťky.

Záver

Správne čistenie a manipulácia so sieťkami proti hmyzu je dôležitým aspektom pre ich dlhovekú životnosť a funkčnosť. Preto, aby sieťky ostali schopnou bariérou medzi našim domovom a hmyzom je dôležité venovať pozornosť dôkladnej inštalácii a údržbe. Zabránime tak zbytočnému poškodeniu a nespavosti v noci kvôli otravnému bzučaniu.

V prípade, že máte sieťky proti hmyzu v stave, kedy už im nie je pomoci a je potrebná výmena, nás neváhajte kontaktovať. Staré sieťky Vám odmontujeme a nainštalujem Vám nové podľa Vášho výberu.

PEKI elektro s.r.o.

Sledujte nás

Zavrieť
Open chat
Dobrý deň,
Môžeme vám pomôcť?