DomovBlogNovinkyKedy je na čase vymeniť staré žalúzie za nové?

Kedy je na čase vymeniť staré žalúzie za nové?

Ako majiteľ domu alebo bytu sa neustále stretávate s rozhodnutiami o oprave alebo výmene vecí okolo domu. Ak ste ako väčšina ľudí, určite o tom nebudete premýšľať až do chvíle, kým to nie je nevyhnutné. Ako teda viete, kedy je potrebné vymeniť žalúzie a ako by ste pri tomto procese mali postupovať?

Varovné signály, kedy je načase vymeniť žalúzie

Životnosť žalúzií je, podobne ako pri iných spotrebných produktoch, limitovaná. Napriek tomu, že vydržia niekoľko desaťročí, môžu vykazovať určité známky mechanického poškodenia či estetických nedokonalostí.

Poškodenie

V prvom rade by ste mali zistiť, aký je rozsah poškodenia na vašich žalúziách. V závislosti od týchto zistení môžete ďalej pokračovať v rozhodnutiach, čo s nimi. Niekedy úplne postačí vymeniť niektoré komponenty (lamely). Zistite, aké vážne je poškodenie na vašich žalúziách a kontaktujte nás! A to, nielen v prípade, že potrebujete nové žalúzie, ale aj vtedy, ak:

  • si na vašich žalúziách všimnete prasknuté, zlomené či vzpierajúce sa rošty
  • sa vaše žalúzie ťažko otvárajú a zatvárajú

Práve vtedy je totiž na čase zamyslieť sa nad ich adekvátnou náhradou. Už ste ich skontrolovali?

Bezpečnosť

Kúpili ste si nový dom s existujúcimi žalúziami? Mali ste už v tom čase deti alebo domáce zvieratá? Sú pre vás ešte stále garanciou bezpečnosti? Poskytujú vám potrebné súkromie? Toto všetko sú otázky, ktoré by ste si aj v takej jednoduchej veci, ako zvažovanie výmeny žalúzii mali zodpovedať. Ak teda máte deti alebo domáce zvieratká, mali by ste zvážiť inštaláciu bezšnúrových žalúzií. Tie totiž ponúkajú viac bezpečnosti, súkromia a vyznačujú sa skutočne jednoduchou manipuláciou.

Zafarbenie

Sú lamely na vašich žalúziách mierne vyblednuté alebo atypicky zafarbené? Je logické, že všetky žalúzie po vystavení slnku v priebehu času vyblednú. Avšak, intenzívne sfarbenie je znakom zhoršenia kvality materiálu. Aký je následný postup? Výmena žalúzií!

Štýl

Niekedy je výmena žalúzií čisto estetickou záležitosťou. Vaše žalúzie môžu stále fungovať dosť dobre, no zakaždým, keď sa na ne pozriete, jednoducho sa nemôžete zbaviť pocitu, že sú škaredé. Ak sa vám zdá, že sú vaše žalúzie zastarané alebo ak hľadáte spôsob, ako ozvláštniť izbu, nové žalúzie urobia doslova zázraky!

Spozorovali ste na vašich žalúziách niektoré z týchto znakov? Mali by ste zvážiť výmenu starých za nové! Práve z tohto dôvodu vám ponúkame bezplatnú konzultáciu a kontaktujete nás.

PEKI elektro s.r.o.

Sledujte nás

Zavrieť
Open chat
Dobrý deň,
Môžeme vám pomôcť?