DomovBlogNovinkyPrečo mať sieťky na oknách a aj dverách?

Prečo mať sieťky na oknách a aj dverách?

Pavúky, chrobáky či mravce sú v priestoroch našich domácností mimoriadne nepríjemnou záležitosťou. Môžu byť nielen veľkým estetickým problémom, ale niektoré z nich môžu byť nebezpečné aj pre zdravie.

Existuje však niekoľko overených spôsobov a techník, pomocou ktorých sa týmto živočíchom efektívne vyhnete a zabránite im narušiť svoje súkromie. Najobľúbenejším a najúčinnejším spôsobom sú sieťky na okná a dvere. Aké sú ďalšie dôvody, prečo by nemali chýbať ani na vašich oknách?

Bez chemikálií

Určite ste už počuli o rôznych sprejoch alebo náplniach do zásuvky, ktoré pôsobia proti komárom a zaručene ich odplašia. Avšak, zamysleli ste sa niekedy nad ich vplyvom na naše zdravie? Nie sú toxické a zdraviu škodlivé? Predsa len ide o chemické látky uvoľňujúce sa do ovzdušia, ktoré vdychujeme a prijímame do vlastného tela. Sieťky sú tak bezpečnou a prírodnou formou ochrany voči neželanému hmyzu.

Minimálne náklady

Na rozdiel od chemických prostriedkov, ktoré musíte pravidelne dopĺňať, ak si raz sieťky na okná a dvere zakúpite, vydržia vám roky. Navyše, okenné sieťky sú cenovo mimoriadne dostupné vyžadujú si takmer nulovú údržbu. Takouto jednorazovou a nízku investíciou minimalizujete vaše náklady za prostredie bez komárov a iného otravného hmyzu.

Zlepšuje kvalitu spánku

Neexistuje horší pocit, ako zvuk komára v izbe počas noci. Pravidelný nedostatok spánku môže byť spúšťačom vážnych zdravotných problémov, vrátane vysokého krvného tlaku a depresie. Najjednoduchším riešením je klasická sieťka. Tieto malé otravné stvorenia, ktoré sa živia vašou krvou, vás už viac počas noci nebudú obťažovať a vy budete môcť nerušene spať. 

Chránia vás pred chorobami

Použitím sieťok proti hmyzu sa môžete tiež chrániť  aj pred väčšími živočíchmi (mačky, potkany či myši), ale aj pred ochoreniami a nákazami, ktoré so sebou prinášajú.  A verte či nie, ochorení spôsobenými nakazením od infikovaných zvierat je skutočne mnoho. V súčasnej dobe tvoria približne tretinu všetkých infekčných chorôb. Inštalácia sieťok proti hmyzu je preto považovaná za jednoduchú a bezpečnú formu prevencie proti vzniku rôznych infekčných chorôb.

Chcete žiť v prostredí bez hmyzu? Kontaktujte nás a spoločne vyriešime váš problém s otravným hmyzom raz a navždy!

PEKI elektro s.r.o.

Sledujte nás

Open chat
Dobrý deň,
Môžeme vám pomôcť?